• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Babicová   
Pondělí, 04 Listopad 2019 09:13

Podzimní zpomalení

A máme tu zase období retrográdního Merkura, letos už potřetí, tentokrát ve znamení Štíra (potrvá do 20.11. a jeho účinky budeme pociťovat ještě do 7.12.2019). Jako vždy, je toto období výzvou ke zpomalení, přehodnocování a dokončování všemožných restů. Počítejte s potížemi v komunikaci, s různými nedorozuměními, počítejte s tím, že nyní všichni více chybujeme a častěji se setkáváme se lhaním a pokusy o podvody. V tomto období dochází ke zpoždění, zapomínáme, chodíme pozdě na schůzky, nebo nedorazíme vůbec, ztrácejí se dopisy, emaily, smsky, případně dorazí někomu úplně jinému, než mají, vázne doprava (proto mějte vždy náhradní plán), selhává technika všeho druhu včetně počítačů a telefonů. Počítejte s tím a vždy si ověřujte termíny a rezervace, všechno si nechte písemně potvrdit, všechno po sobě kontrolujte a ověřujte si, zda vám druzí správně rozuměli a jestli jste vy správně porozuměli tomu, co vám bylo sděleno.

Toto období je skvělé pro dokončování rozběhnutých projektů, zálohování počítače, revize, opravy, servis auta nebo kola, reorganizace, setkávání s rodinou a s přáteli, hlavně s

těmi, které jste dlouho neviděli, rozjímání a přehodnocování.

Není vhodné začínat důležité nové projekty, nastupovat do nové práce, podepisovat důležité smlouvy, nakupovat či prodávat dražší věci, zejména takové, ve kterých jsou pohyblivé součásti (auta, kola a pod) či elektroniku, stěhovat se, roznášet drby.

Štír je zaměřený na zbavování se všeho přežitého a škodlivého, abychom udělali prostor pro něco nového. Je to doba vhodná pro důkladný úklid a to i v přeneseném smyslu toho slova. Je užitečné nechat se oslovit lidmi i událostmi z minulosti a ochotně platit své dluhy, nejen ty hmotné, zejména ty duchovní. Zbavte se věcí, které už nepoužíváte delší dobu, darujte je někomu, kdo je potřebuje.

Štír je také o emocích a pokud máme potíže s jejich zpracováním, tak se to nyní projeví a může se začít hroutit i to, co doposud celkem fungovalo. Buďme tolerantní a laskaví, protože i my můžeme snadno udělat chybu. Místo pesimismu se zaměřme na přehodnocování svého přístupu k emocím a jejich prožívání, zbavujme se toho, co nám ubližuje a nahrazujme to otevřeností a přejícností. Nejdůležitější je přesunout svou pozornost od informací zvnějšku k tomu, co se odehrává v nás a položit si otázky na čem nezdravě lpíme, čím si ubližujeme, kdo jsme a jak chceme opravdu žít.

 

Aktualizováno Pondělí, 04 Listopad 2019 09:31