• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Babicová   
Pátek, 23 Březen 2018 08:03

Ať se nám to líbí nebo ne, některé věci nemůžeme ovlivnit v takové míře, v jaké bychom si přáli. Například přírodní děje ve všech aspektech života na Zemi. Můžeme je pozorovat, třeba v pohybu planet po obloze, a pokud jim porozumíme, můžeme zmírnit jejich dopad. Můžete astrologii rovnou odsoudit, nebo můžete provést vlastní pozorování.

Dnes vstupujeme do jednoho z opakujících se období, kdy se planeta Merkur z pohledu ze Země začíná pohybovat nazpátek. Všechny procesy, které spadají do jeho kompetencí (myšlení, komunikace, obchod, učení, technika, smlouvy, sdělovací prostředky atd.) se začínají zpožďovat a komplikovat.

Stáváme se neklidnými a nesoustředěnými, kalí se náš úsudek, vynechává paměť a ve všem děláme více chyb. Bohatě se vyplatí být opatrnější a vše si po sobě pečlivě kontrolovat. Protože se Merkur pohybuje bojovným znamením Berana, máme blíž k agresivitě, máme potíže naslouchat a veškerá komunikace je proto hodně komplikovaná. Výroky ostatních si vykládáme špatně a z toho vzniká hodně konfliktů. Jsme podrážděnější a zbrklí, zvláště Berani a lidé se silným beraním potenciálem, stejně tak to silněji cítí Raci, Kozorozi a Váhy. Volme slova opatrně, nereagujme zbrkle na něčí argumenty a nenechme se vyprovokovat. Udělejte si čas, pokud se Váš život stane hektickým. Dobře zkontrolujte všechny e-maily a příspěvky na Facebooku předtím, než stisknete tlačítko Odeslat.

Selhávat budou komunikační technologie, počítače, mobily, dopravní prostředky, všechno si zálohujte a pořizujte papírové kopie, vyžadujte potvrzení o přečtení emailů a nespoléhejte na ně, smsky budou mizet a jiné se budou záhadně objevovat. Je teď ještě těžší než jindy získat od lidí to, co jste si domluvili, všechno se bude zpožďovat, schůzky budou rušeny nebo rovnou zapomenuty, dokonce i když se pro něco rozhodnete, tak se to stejně změní. V této době jsme nespolehliví, už jen proto, že snáz zapomínáme, ztrácíme věci, a hodně popleteme, špatně pochopíme, zkrátka děláme více chyb. U sebe to můžeme částečně ovlivnit, ale donutit druhé, aby byli soustředěnější, to vážně nejde.

Nespouštějte žádné nové projekty, zvláště ty ve spojení s komunikací čí písemnostmi, časopisy, internetové stránky nebo reklamní či propagační kampaně. Nepodepisujte smlouvy a důležité dokumenty, dohody, které v tomto období uděláte, se ukáží nevýhodné nebo neplatné, snadno se můžete nechat podvést či okrást. Nenakupujte, zvláště ne technická zařízení s pohyblivými částmi, ani elektroniku, protože můžete koupit nekvalitní či vadný kus.

 

V této době je nejlepší trochu zpomalit a dělat si ve všem pořádek, v myšlenkách, v plánech a záměrech, i v počítači, rekapitulovat dosavadní a plánovat budoucí. Je třeba klid, sebekázeň, plné soustředění a uvědomění si všeho, co se děje v nás i kolem nás. Dělejte běžnou práci, třeba takovou, která vypadá jako nedůležitá, přezkoumejte, co jste dělali doposud, protože to Vám pomůže, až se Merkur zase rozběhne přímo (15.4.2018 se situace začne zlepšovat, 3.5.2018 se dáte věci zase do pořádku). Uvědomte si, že v této době se ukazuje, jací jsme my i ostatní lidé doopravdy, a někdy to není právě příjemný pohled. Je třeba si stále připomínat, že věci nejsou takové, jakými se na první pohled se zdají být.

 

Zejména buďte opatrní od 29. do 31. března, kdy bude Merkur ve velmi kritickém stupni Berana. To přináší obrovskou energii, a pokud tuto energii konstruktivně neuplatníme, budeme frustrovaní a snadno vyprovokovaní i nejmenšími podněty.

 

Kolem 4. dubna se ještě zesílí agresivní konstelace a bude snadné propadnout hněvu, frustraci, konfliktům. Pracujte, sportujte, a buďte opatrní. Kolem 5. dubna se přidá také Saturn a tak se budeme cítit hodně omezení ve všem, což zhoršuje náladu a vyvolává konflikty. Nepodlehněte zbrklé snaze za každou cenu si vydobýt nějaký prostor, protože tím se všechno ještě zhorší. Počítejte se zpožděním při cestování, ztracenými zavazadly či doklady. Než vyrazíte na cestu, tak si dobře zkontrolujte stav vozidla, potvrďte už jednou potvrzené rezervace, zkrátka kontrolujte sebe i druhé.

 

Hodně se toho bude odehrávat ve vztazích, je to skvělá příležitost zaměřit na jakékoli komunikační problémy, které máte s partnerem, rozebrat je a hledat efektivnější způsoby komunikace. Možná objevíte kouzlo rukou psaných dopisů.

 

Je to dobrý čas pro získání nových přátel díky zvýšené společenské aktivitě, můžete se znovu dostat do kontaktu se starými přáteli, či bývalými partnery, se kterými jste něco nedořešili. Noví přátelé nebo milenci mohou vyvolat pocity déjà vu. Možná začnete procházet stará fotoalba.

 

Hodně diskutované bude téma šikany, sexuálního zneužívání a mocenské nerovnováhy v sexuálních vztazích, což začalo zatměním Luny v lednu 2018. Vyhněte se donucovacím prostředkům či přesvědčování, protože čím více na druhé tlačíte, tím větší konflikt vyvoláte. Ve vztazích bude blízko k žárlivosti a manipulativnímu chování. Klíčem k takovému chování je hluboce zakořeněný strach, že člověk není milován nebo oceňován. Samozřejmě, může to být vy, kdo je vystaven takovému chování od partnera. Nezdravý vztah se může rozpadnout, silný vztah odolá a bude ještě silnější. Může vzniknout i nová láska, ovšem s nebezpečím, že se zamilujete do někoho, pro koho jsou násilí a manipulace běžné. Na povrch vyplavou starší případy sexuálního zneužívání a poškodí tak pověst mnoha lidí. Ukáže se více případů sexuálního zneužívání dětí zvláště učiteli škol.

 

Nespoléhejte se na slova ostatních a sami buďte opatrní. V blízkých vztazích můžete zažít pocit odstupu a osamělosti, což spolu s ponurými myšlenkami a špatnými zprávami může mít negativní vliv na vaši duševní pohodu. Dejte si masáž, zacvičte si, a poskytněte si čas a prosto pro hledání způsobů, jak vyléčit to, co se v nás a v našich vztazích právě ukazuje být tím nemocným. Máme šanci objevit, že prosadit se dá i bez agresivity, a také to, že konflikty k lidskému životu patří a dají se vyřešit.

 

 

 

 

 

Aktualizováno Pátek, 23 Březen 2018 08:13