• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Babicová   
Čtvrtek, 09 Březen 2017 10:27

 

Poselství Venuše pro následující týdny

Období do 15.4.2017 se bude poněkud lišit od toho, co běžně řešíme. Někdo si toho všimne, jiný ne, v každém případě je užitečné vědět, co se to po nás chce – abychom nenarazili a nezkomplikovali si život víc, než je nutné. A hlavně: máme příležitost vylepšit kvalitu svého života. Tím, že přehodnotíme své priority, a to, co se nám v posledním roce a půl tak docela nepovedlo, můžeme napravit. Praktická doporučení co dělat a co raději odložit pro ty, kteří nechtějí číst dlouhé články, jsou na konci.

 

Venuše symbolizuje procesy v nás i mimo nás, které nás nutí přehodnocovat a dokončovat nevyřízené záležitosti. To nejdůležitější je podívat se do sebe a odpovědět si na otázku, co je pro nás skutečně důležité.

Ti bádaví mají příležitost vytáhnout na světlo některé psychické problémy týkající se například témat sebeprosazení a boje za své záměry, konfliktů, agresivity, pouštění se do nových věcí, dobrodružství, nezávislosti...

Venuše nás do těchto témat vtahuje a vynucuje si, abychom se jimi zabývali. Přitahuje nám do života zážitky, které nám připadají příliš impulzivní, riskantní, kontroverzní, odvážné a dobrodružné. Chtě nechtě se setkáváme s přímočarostí, drsností, agresivitou a riskováním a jsme nuceni zaujmout k tomu nový postoj, protože ten starý se ukazuje být žalostně nefunkčním. Učme se říct si o to, co chceme. Tohle je celosvětově aktuální téma: čelíme lidem, kteří si bezostyšně berou to, co chtějí, a musíme se s tím nějak vyrovnat, aniž bychom se nechali zničit a zároveň neztratili své lidství. Jsme každodenně svědky pokřivených hodnot, takže krádeže se pro některé lidi stávají standardem a není divu, když vidíme, že zákony nedodržují ani ti, kteří by je měli dodržovat nejvíc: zákonodárci. S tím vším jsme konfrontováni a Venuše nám nyní nabízí malé zastavení, abychom si v tom udělali pořádek. Každý máme volbu, co si necháme líbit, můžeme přímo říct NE, pokud něco nesouzní s našimi morálními hodnotami. Pokud ovšem nějaké máme ;o) A nyní je nejlepší čas se nad nimi zamyslet. Venuše v Beranu si na nic nehraje, jde rovnou za svým cílem a to se od ní můžeme naučit. Můžeme odmítnout falešnou ohleduplnost způsobenou strachem, jak budou na naše jednání reagovat ostatní, a můžeme začít aktivně usilovat o to, co je pro nás důležité. Všeobecné zmatení hodnot neznamená, že bychom v něm měli setrvávat. Jen lidé, kteří si sami sebe neváží, pracují za minimální mzdu a stejní jsou lidé, kteří za tuto mzdu zaměstnávají.

Když začneme mluvit o agresivitě, tak se většina lidí vyleká, protože agresivitu a konflikty považují za něco špatného, co by vůbec nemělo existovat. A neuvědomují si, že bez agresivity nemůže existovat ani odvaha zariskovat a pustit se do nových věcí.

V posledních letech tak diskutovaná politická korektnost dospěla do absurdních rozměrů a nyní naráží na odpor občanů, kteří v ní správně vidí pouze zbabělost těch, kteří si osobují právo rozhodovat o nich. To je jedno z mnoha dalších témat k přehodnocení.

 Venuše nás učí mít rádi sami sebe a vážit si toho, jací jsme. Místo abychom mrhali energií na dokazování něčeho někomu, můžeme tuto energii správně nasměrovat tam, kde to pro nás bude užitečné, a co se posléze pozitivně projeví i na našem bankovním kontu. O tom, jak je na tom světový bankovní systém nemluvím, to je další téma Venuše a Uran do toho vnáší dost třaskavou energii. Venuše je také o vztazích a tak budeme nuceni otevřít se konfliktním tématům, místo abychom před nimi prchali.

Co tedy dělat a co raději nedělat:

 Je vhodná doba opravit či dokončit to, co jsme nedodělali nebo se nepovedlo, domalujeme obraz nebo vyspravíme něco v domácnosti, uklidíme, vybereme a necháme vytisknout fotografie z dovolené, zařadíme do alb, prohlédneme si je a užijeme si vzpomínky. A uděláme si nad nimi představu o příští dovolené.

 Můžeme dokončit finanční záležitosti, doplatit dluhy, poplatky, nebo nám někdo může začít splácet. Peníze, které byly někde či někým zadržovány se mohou uvolnit.

 Starejte se o své zdraví, zejména oblast hlavy, zajděme na oční,

 Plánujte do budoucna, když víte, co chcete, tak můžete vytvořit přehled kroků, které k tomu povedou

 Nenechte se ovládnout úzkostmi, depresemi, pocity viny a sebetrestáním. Učme se mít se rádi a dobře se o sebe starat.

 Nedělejme si nároky, že musíme dostat všechno, co si usmyslíme.

 Nečiňme žádná zásadní milostná rozhodnutí

 Nepodstupujte kosmetické procedury a operace, zvláště trvalé (tetování), dokonce i návštěvu kadeřníka raději odložte, protože účes by se vám dlouho nelíbil. Přemýšlejte změnách svého stylu, plánujte, co se svým vzhledem můžete udělat.

 Nedělejte estetické změny v interiéru s výjimkou dokončování započatých věcí.

 Nenakupujte šperky ani oblečení, nakonec byste si je neužili, přestaly by se vám brzo líbit.

 Můžete sice něco koupit hodně levně, protože lidé neznají hodnotu věcí, a také můžete někomu naletět a koupit brak.

 Schovávejte si veškeré účtenky, protože zboží může mít skryté vady.

 Můžete úspěšně reorganizovat své zaměstnání nebo podnikání.

 Srovnejte si účty, zhodnoťte rezervy

 Zjistěte, co je třeba udělat jinak, abyste byli úspěšnější a dosáhli zisku.

 To, co jste si mysleli, že je dávno ztracené, se může náhle objevit. Může to být příjemné i nepříjemné, každopádně to znamená, že se tím máte zabývat a dotáhnout to do konce.

 Do života se vám dostávají lidé, se kterými jste v minulosti něco nedořešili. Soustřeďte se na své pocity spojené s těmito vztahy a zkoumejte, oč opravdu jde. Máte tomu člověku vyznat lásku nebo zjistit, co před vámi tají?

 Nezačínejte nové vztahy a projekty, netrvaly by dlouho. Pracujte na tom, co už máte rozpracované.

 I když to může vypadat jako stagnace, je to nutné období, kdy více pracujeme na svém nitru. Zvláště to, o čem máte pocit, že ve vašem životě moc nefunguje, můžete nyní vyřešit, pokud tomu věnujete pozornost a energii. Jestliže jste udělali rozhodnutí, kterého litujete, tak to změňte.

Někdy se dějí věci, které nám ukazují hodnotu toho, co už máme.

 

Aktualizováno Středa, 12 Duben 2017 16:16