• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Babicová   
Sobota, 25 Červenec 2015 08:06

Retrográdní Venuše

 

 

Každý problém má své řešení, nicméně pokud se můžeme některým vyhnout, tak proč toho nevyužít? Raději neuzavírat sňatky, odložit větší nákupy či zkrášlovací akce? Proč se dozvíte dál...

 

Ode dneška (25.7.2015) až do 6.9.2015 se Venuše začíná zdánlivě – při pohledu ze Země – pohybovat zpět a to je pro nás všechny výzvou k přehodnocení a úklidu v přístupu ke všemu, co Venuše představuje: ke vztahům, k hodnotám včetně peněz, ke kráse, zkrášlování, požitkům. To, co nás doposud přitahovalo, se nám najednou může jevit zcela jinak, může se nám například znechutit oblíbené jídlo či zábava, můžeme spatřit, jaký je ve skutečnosti náš vztah.

 

Toto období jevící se trochu jako stagnace je velmi důležité, protože umožňuje uvidět věci z nového úhlu pohledu. Nejprve je třeba staré dokončit, abychom mohli vstoupit do něčeho nového. Můžeme napravit některá svá špatná rozhodnutí, omluvit se, vyjádřit lásku, odpustit. Je čas zamyslet se nad tím, co je to láska, ať už k sobě nebo k druhým. Představy o ní jsou často překvapivě pokroucené a není divu, že jsou ve vztazích problémy.

 

Zásadní otázkou je: CO CHCI? CO MI DĚLÁ RADOST? CO MĚ SKUTEČNĚ NAPLŇUJE? CO MĚ TĚŠÍ A K ČEMU SE MUSÍM NUTIT? CO MĚ BAVÍ? Můžeme samozřejmě dělat, že nic, můžeme strčit hlavu do písku, opít se, přesvědčit sami sebe, že „musíme“ žít jako doposud. Výsledkem může být zatrpklost bez lásky a radosti. Ať se nám to líbí nebo ne, je to prostě na nás.

 

Zvažujme, hledejme, všímejme si, jak to všechno vlastně je, ale čas na zásadní kroky a rozhodnutí nastane až po 6. září.

 

Proto doporučuji nevstupovat do manželství, není vhodné začínat nové vztahy ani uzavírat obchodní dohody, protože většinou nevydrží. Také rozvod je lepší odložit, abyste nakonec nelitovali.

 

Není vhodné otevírat kosmetický salon, galerii, obchod s oblečením atd..

 

Odložte veškeré změny vzhledu, zkrášlovací a kosmetické procedury, hlavně plastické operace, protože výsledky by vás zklamaly. Nezkoušejte novou kosmetiku, odložte tetování, bělení zubů, barvení vlasů.

 

Odložte větší nákupy včetně bot, šperků, oblečení, zařízení domácnosti, protože se vám brzy okoukají a byla by to jen ztráta peněz. Můžete něco koupit velmi levně, ale můžete také naletět. Rozhodně si dobře schovejte účtenky pro případnou reklamaci, která je hodně pravděpodobná pro skryté vady výrobku.

 

Nepůjčujte si ani nepůjčujte peníze, místo toho přistupte k řešení finančních problémů, například doplaťte nezaplacené poplatky, splátky nebo dluhy.

 

Nezkrášlujte ani byt či zahradu, nezačínejte nové umělecké projekty, protože by přinesly jen zmatky a problémy.

 

Pozor na dobroty a sladkosti, přibíráme více než jindy.

 

To nejlepší, co můžeme pro lepší budoucnost udělat, je využít tento čas k přezkoumání svých hodnot a vztahů, zamyšlení se nad tím, jak to v nich vypadá, proč, jestli jsme vůbec spokojení a pokud ne, tak kde je příčina. Možná setrváváme ve vztahu ze špatných důvodů, možná se stereotypně držíme příliš konvenčních představ, nebo se prostě bojíme, že už si nikoho nenajdeme. Je čas pokládat si otázky ohledně toho, co jsme udělali, co chceme, kteří lidé v našem životě mají skutečnou hodnotu, vážíme si jich a chceme se s nimi stýkat, i když už to třeba není ta láska z červené knihovny. Chceme se dál stýkat právě s těmito lidmi? Stojí nám to za to? Je tohle vztah nebo jen setrvačnost?

 

Všechno můžeme pročistit a obnovit, co se pokazilo, což vztahy prohloubí a učiní je trvalejšími.

 

Do života se vám budou vracet lidé, se kterými jste v minulosti něco nedořešili, aby se tyto věci daly do pořádku a došlo ke smíření s minulostí

 

Je dobré přezkoumat i svůj vkus a potřeby, a způsoby jejich uspokojování. Udělejte si pořádek v zaměstnání nebo podnikání, srovnejte účty, účetnictví, přehodnoťte rezervy a co je třeba v budoucnu udělat jinak.

 

Všechno, co jsme doposud zametli pod koberec, všechny nedokončené záležitosti týkající se vztahů, je nyní dobré dokončit, dořešit a to především sami v sobě.

 

Je možné navázat kontakt se starými přáteli a obnovit přerušené vztahy,

 

Je vhodné dokončit nedokončené věci v estetické oblasti, domalovat dlouho rozdělaný obraz, došít šaty, vrátit se ke kdysi začatému malování či jiné umělecké činnosti. Je vhodná doba pro umělecké zážitky – návštěvu muzea, výstavy, protože vše uvidíte novýma očima.

 

Může se stát, že se vám vrátí peníze a cennosti, se kterými už jste nepočítali, nebo najdete ztracené dárky a pod..

 

Venuše vracející se do znamení Lva nás zkrátka učí stát se soběstačnými, umět se poctivě ohodnotit bez potřeby chvály od druhých, což nám umožní najít způsob, jak optimálně uplatnit své schopnosti ve světě a zacházet se svým životem spontánně a tvořivě. Přebujelé ego a arogance ovšem také přinesou své ovoce a vyzvou ke korekci pojetí pojmu sebeláska.

 

 

 

Aktualizováno Sobota, 25 Červenec 2015 08:18