• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Babicová   
Středa, 17 Prosinec 2014 08:23

Proč vlastně astrologie funguje?

jak funguje astrologie 

Možná i Vy přemýšlíte, jak to vlastně je, jestli se astrologii dá nebo nedá věřit. Mnoho lidí si stále ještě myslí, že astrologie vychází z předpokladu, že planety a hvězdy na nás něco vyzařují a tím nás ovlivňují. Ve skutečnosti je to jinak a dá se to jednoduše vysvětlit.

Počátky astrologie spadají už do doby, kdy lidé vzhlíželi k noční obloze a všímali si proměn Luny a pohybu Slunce a hvězd. Postupně jich začali využívat pro měření času a sestavování kalendářů, aby mohli předvídat změny ročních období, příchod záplav a podobně. Vypozorovali souvislosti mezi pohyby těles na obloze a tím, co se děje v lidském životě a vypracovali astrologický systém, který umožňuje lépe pochopit, co se v našem životě děje a předvídat, co se bude dít v budoucnosti. Astrologie je založena na základním hermetickém axiomu o jednotě makrokosmu (vesmíru) a mikrokosmu (člověka), který zní: „Co je nahoře, to je i dole“. Zkrátka jsme součástí vesmíru a platí pro nás stejné zákony, jako pro hvězdy a planety. Pokud se naučíme porozumět tomuto symbolickému jazyku hvězd, pak můžeme tyto poznatky mnoha a mnoha způsoby využít ve svůj prospěch.

Ve dvacátém století se podrobnému studiu astrologie věnoval například slavný psycholog Carl Gustav Jung, který si všiml, že prastarý astrologický systém se nápadně shoduje s psychologickými pojmy. V dnešní době už mnozí psychologové zjistili, že astrologie je nástroj skvěle použitelný v jejich praxi, protože umožňuje rychlé a přesné zmapování osobnosti klienta. A protože náš život je takový, jací jsme my, lze z horoskopu vyčíst i to, jaká bude naše životní cesta, kde půjdou věci hladce a kde budeme opakovaně narážet na překážky. Astrologie je založena na fungování vesmírných zákonů a ty prostě platí pro každého, bez výjimek, a proto i astrologie funguje na 100%.

Aktualizováno Pátek, 19 Červen 2015 12:09